56Kişi Sohbet Ediyor

Sesli İletişimin Etkin Gücü

Sesli İletişim ve İnsan
 
            İletişim insan hayatının hiç bir evresinde terk edemeyeceği bir olgudur. İnsan ilişkileri iletişim üzerine kurulmuştur ve iletişim olmazsa hiç bir şekilde birlikte yaşamak mümkün olmayacaktır. İnsanlar yalnız kaldıkça birbirleri ile iletişim kurmanın önemini daha da fazla anlamaktadırlar. Şuan internet üzerinden hizmet veren seslisohbetsiteleri  kendilerini yalnız hisseden insanlar için oldukça olumlu aktiviteler haline gelmiştir. Daha önceleri sadece yazışmak olarak gerçekleşen internet sohbetleri artık sesli hale gelmiştir. Sesin insan üzerinde meydana getirdiği samimiyet duygusu da birebir kişilere yansıtılabilir hale gelmiştir.
 
Neden Sesli Sohbet?
 
            Sesli sohbetin tercih edilme nedenlerinden bir diğeri ise iletişim kurmak isteyen insanların duygu, düşünce, his gibi etkenleri konuştuğu kişiye direkt olarak aktarma imkanı bulmalarıdır. İnternet sitelerinin sesli sohbet imkanı sağlaması ile de insanlar artık kolayca bu özelliğe ulaşabilmekte ve aktif olarak kullanmaktadırlar. Sonuç olarak gayet tabii olan iletişim ihtiyacı da insanları birebir tanımak zorunda kalmadan bazen dertleşme, bazen boş zaman geçirme bazen de partner bulma yolu olarak giderilebilmektedir.

            Çağın getirdiği teknolojik yeniliklerin insanları birbirinden daha fazla ayrıştırdığı ya da yalnızlaştırdığı düşünülürse sesli sohbet sitelerinin kazandırdıkları oldukça fazladır. İnsan sosyal bir varlıktır ve şartlar ne olursa olsun sosyalleşmeye ve iletişim kurmaya sosyal siteler üzerinden de olsa devam edecektir. Ve bu konuda da gelecekte sesli sohbet sitelerine oldukça fazla iş düşecek gibi gözükmektedir.

Yazar : 64
15 Ağu Çar 11:42
803 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar